KARGO VE TAŞIMA BİLGİLERİ

gurmelove.com veya organikzeytinyagim.com ‘dan verdiğiniz siparişlerinizin tümü siz müşterilerimize kargo aracılığı ile gönderilmektedir. Kargo firması siparişinizi teslim ederken dikkat edilmesi gereken birkaç konu vardır.

  • 200 TL ve üzeri olarak vereceğiniz tüm siparişlerinizde Kargo Ücretsiz olacaktır.

Ayrıca gün içerisinde saat 13:00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilmektedir. Saat 13:00 ten sonra verilen siparişler ise aynı gün kargoya çıkmaması durumunda en geç bir sonraki iş gününde kargoya verilir.

200 TL ve altı siparişlerde geçerli olan kargo fiyatları aşağıdaki gibidir.

  • 1-2 DS / KG : 14 ₺ + kdv
  • 3-5 DS / KG : 17 ₺ + kdv
  • 5 desi üzeri her ds/kg için : 3,5 ₺ + kdv

Kargo Çalışma Saatleri

Hemen hemen tüm kargo firmaları Türkiye’nin tüm illerinde hafta içi saat 09:00 – 18:00 arası ve Cumartesi günleri saat 09:00 – 13:00 arası hizmet vermektedir.

Kargo Teslim Süreleri

Kargonun gönderildiği şubeye, kargonun çıkış yaptığı şehirde dâhil olmak üzere en yakın mesafeye kargo şubeden çıktıktan 1 iş günü sonrasında, en uzak mesafeye ise 3 iş günü içinde teslim etmektedir.

Teslim Edilemeyen / Alınamayan Durumlar

Kargodan müşteriye giden ürün herhangi bir sebepten dolayı teslim edilmemiş veya alınmamışsa 3 iş günü kargo şubesinde bekletilir. Alıcı tarafından 3 iş günü içinde teslim alınmayan ürünler göndericiye iade edilmektedir.

————————————————————————————————————————

Kargo paketini nasıl teslim almalıyım?

Kargo firması zamanla yarıştığı için ürünü teslim edip hemen gitmek ister, ancak hassas olan bir konu vardır. Kargo paketinizi teslim almadan kargo formuna imza atılmamalıdır. Kargo tutanağını imzalamadan önce ürününüzün kutusunun taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Kutuda herhangi bir nedenle hasar var ise teslimatla ilgili hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine tutanak tutulması için kutunuzu iade ediniz. İadeniz ulaşır ulaşmaz size tarafımızdan yeni ürünleriniz hemen gönderilecektir. Kutusu hasarlı olan ürünlerin teslim alınması durumunda içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden gurmelove.com veya organikzeytinyagim.com (Toem Kalite) sorumlu değildir.

 

Teslim edilen pakette deformasyon var mı?

Kargo firmasının getirdiği pakette herhangi bir deformasyon veya içindeki ürünün zarar görebileceğini size düşündüren herhangi bir şüphe var ise kargo formunu imzalamadan kargo görevlisinin yanında paketi açıp içindeki siparişlerinizin fiziksel durumunu kontrol ediniz. Bir sıkıntı görmüyorsanız kargo formunu imzalayınız. Kutu içerisindeki ürünlerin herhangi bir şekilde zarar gördüğünü düşünüyorsanız ürünleri teslim almayıp kargo görevlisinde kargo hasar tutanağı istediğinizi talep ediniz. (Tutanak tutulan ürünleri lütfen teslim almayınız. İade edilecek ürünlerin gurmelove.com veya organikzeytinyagim.com ‘a geri gelmesi gerekmektedir.) Tutanak tutulan ürünlerin değişimi yapılarak tarafınıza yeniden kargolanacaktır.

 

Ezik, kırık, arızalı veya hasarlı teslimat mı var?

Kargo firmasının görevi gurmelove.com veya organikzeytinyagim.com ‘dan yaptığınız alışverişi güvenli bir taşımacılık sunarak doğru kişiye güvenle teslim etmektir. Üründe bir hasar var ise kargo şubesine giderek zabıt tutturabilirsiniz. Tuttuğunuz tutanakla beraber ürün bize ulaştıktan sonra değişim işleminiz hemen yapılacaktır.