HİKAYEMİZ

“Apollon Smintheion” kutsal alanı, Troya şehrindeki Athena tapınağından sonra Troas’ın en önemli ikinci kutsal alanıdır. Önemi Anadolu’daki bilinen Apollon kültleri içerisinde en eski ve fare simgesiyle karşımıza çıkan tek örnek olmasıdır. M.Ö.150 yıllarında Ion stilinde yapılmıştır. Apollon Smintheus çiftçileri farelerden koruyan bir tanrı olarak Troas bölgesinde ortaya çıkar.

Buradan da anlaşıldığı gibi Gülpınar’ da çiftçilik M.Ö. ‘ ye dayanmaktadır. Bunun sebebi o günden günümüze kadar, havanın, suyun ve toprağın en doğru birleştiği yer olmasıdır. Gurme Love Zeytinliklerinin tamamı Gülpınar’da olup, bir kısmı ise Apollon tapınağının hemen yanı başında yer almaktadır. İçerisinde 700 yıllık zeytin ağaçlarının dahi bulunduğu bahçelerimiz organik tarım metotları ile işlenmekte yağımızın eşsiz lezzeti ve kalitesi daim kılınmaktadır.

hakkımızda
hakkımızda

1987 de kurucumuz ve büyükbabamız Turgut Demircinin Çanakkale Ayvacık ilçesinde Gülpınar Köyünün Kumbağ mevkiinde 20 dönüm zeytinlik edinmesi ile başladı hikayemiz. İlk zamanlar sadece kendimiz için organik zeytinyağı üretmek üzere başlayan serüvenimiz, kısa zamanda tadım yapan çevremiz ile talep edilmeye başladı. Bunun üzerine Beşiktepe markası ile oldukça butik bir üretim gerçekleştirmeye başladık. Ancak artan talepler neticesinde bahçemizin sınırlarını yan bahçeler ile büyüterek 120 dönüm üzerinde büyük bir bahçe haline getirerek tonajımızı artırma kararı aldık.

Hiçbir zaman ulusal ve uluslararası anlamda büyümeyi hedef edinme taraftarı olmadık. Uluslararası anlamda büyümenin getireceği dezavantajların farkında olarak hareket ediyor aynı kalitede ve sadece kendi bahçelerimizden üretim yapmanın ancak butik kalarak gerçekleşebileceğini bilerek hareket ediyoruz.

Kurucumuz önderliğinde çıktığımız bu yolda organik tarımımızı sürdürmek ve güçlendirmek üzere torunlarından Emir Arslantürk ’ün de gıda fakültesi tahsilatı ile kalitemizi daim kılmak için çalışmaları sürmektedir.

2017 yılında iç talep dışında yurtdışı taleplerinin de artması ile birlikte butik zeytinyağlarımızın bir kısmını yurtdışında butik olarak ihraç etmeye karar vermemiz ile GurmeLove hikayemiz de başlamış oldu.

GurmeLove olarak 2017 yılından bu yana yıllık tonajımızın küçük bir kısmını kendi ailemiz tüketirken kalan kısmını ise siz değerli müşterilerimize sunmaya devam ediyoruz.

Zeytinyağının dünyanın en değerli saf gıdası olduğunu biliyor ve kendimizin kullanmayacağı ürünü size sunmaktan ziyade tabir-i caizse yediğimizi yediriyoruz.

hakkımızda

TARİHÇE

İLK GÖRÜŞTE AŞK/LOVE…

Zeytinlik sahibi olmaya ve kendimiz için zeytinyağı üretmeye karar verdik.

1987

BÜYÜYEN BAHÇELER…

Başlangıçta 10 dönüm olan zeytinliklerimizi 120 dönüme çıkarttık.

1994

SATIŞA ATILAN ADIM…

İşletme olmaya ve Zeytinyağı satışına başlamaya karar verdik. Ürün çeşitliliğimizi arttırarak 3 boy şişe, 1 boy teneke tasarımı yaptık.

2005

YENİDEN DOĞUŞ…

Kurumsal markalaşmanın önemine istinaden GurmeLove markamızı yeniden yorumladık.

2017

SİZİN İÇİN DAHA FAZLASINI DÜŞLEDİK…

Ürün çeşitliliğimize zeytin yaprağı da ekleyerek, şifa kaynaklarımızı arttırdık ve ürünlerimizin kolay ulaşılabilirliğini sağlamak için internet sitelerimizden satışa açıldık.

2020

hakkımızda arkaplan